Bilim & Teknoloji

Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefon piyasası her geçen gün daha da gelişmekte ve cep telefonlarına birçok özellik getirilmektedir.Bazı durumlarda başkalarıyla paylaşmak istediğimiz anlar oluyor bunun en kolay yöntemi bir çok cep telefonunda bulunan özellik olan Ekran görüntüsü alma özelliğidir.Peki Akıllı telefonlarında ekran görüntüsünü nasıl alabiliriz? Bu özellik bazı telefonlarda değişim göstermektedir.

Android telefonlarda ekran görüntüsü alma?

Android işletim sisteminin yüklü olduğu Samsung, Sony, HTC, LG gibi cep telefonlarında ekran görüntüsü almak oldukça basittir.Bu cihazlarda hiçbir uygulamaya gerek duymaksızın ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung Ekran Görüntüsü Almak

Samsung marka telefonlarda Home tuşu olan cihazlarda ekran görüntüsü almak için Home+Power tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Fakat üzerinde Home tuşu olmayan cihazlarda Power+Ses Kısma tuşuna basmanız yeterlidir.

Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 

HTC Ekran Görüntüsü Almak

HTC  cihazlarında ekran görüntüsü alabilmek için Power+Home tuşuna aynı zamanda basılı tutmanız yeterlidir.

LG Ekran Görüntüsü Almak

LG marka akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak için Power+Ses Kısma tuşuna basmak yeterlidir.

Sony Ekran Görüntüsü Almak

Sony marka akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemi için iki seçenek bulunmaktadır.Birincisi yine aynı şekilde Power+Ses kısma tuşuna basmak ve ikincisi güç tuşuna basılı tutup çıkan menüde ekran görüntüsü al seçeneğini seçmek ekran görüntüsünü kolayca almamızı sağlayacaktır.

İOS – İphone cihazlarında ekran görüntüsü nasıl alınır?

İOS işletim sisteminin yüklü olduğu cihazlarda ekran görüntüsü almak için iki yöntem bulunur.Birinci yöntem Power + Home tuşuna aynı anda basarak alınabilir.İkincisi önce Ayarlar > Genel >Erişebilirlik > Assisetive Touch’ı açık konuma getirmelisiniz.Sonra ekrana sanal bir tuş gelecek.Sanal tuşa basıp Aygıt > Fazlası > Ekran Resmi seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 

Assisetive Touch’u Açmak

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu