Bilim & Teknoloji

Apple Watch EKG özelliği Türkiye’de aktif hale geldi.

Apple Watch ile EKG nasıl çekilir.

Apple, watchOS 6.2 güncellemesi ile Apple Watch’lara uzun zamandır Türkiye’de gelmesi beklenen EKG özelliğini aktif hale getirdi.

Güncellemeyle birlikte EKG özelliği Türkiye’de de aktif hale geldi. EKG uygulaması, kullanıcıların en sık rastlanan ritim düzensizliği olan Atriyal Fibrilasyon (AF) belirtilerini tespit etmelerine yardımcı olacak.

Atriyal fibrilasyon, tedavi edilmediği taktirde dünyada en yaygın ikinci ölüm nedeni olan felç ile sonuçlanabilecek durumlardan biri.

Bu özellik Apple Watch 4 ve Watch 5 modellerinde yer almakta. Bu iki modelden birine sahipseniz şu adımları izleyerek EKG ölçümü yapabilirsiniz.

Öncelikle, İphone telefonunuzdan Sağlık uygulamasını açın.Ardından sağ alt köşede bulunan Göz at sekmesine basarak EKG’yi seçin.Sizden istenen bilgileri doğru girerek telefondaki kurulum işlemimizi sonlandırıyoruz.

Daha sonra Apple Watch’unuzun ekranından EKG uygulamasını açın. Ardından kollarınız sabit kalacak şekilde Digital Crown (saatin yuvarlak tuşu) üzerinde basılı tutun. Apple Watch’un 30 saniyede EKG ölçümünüzü yapmasını bekleyin.

Apple Watch’unuzun çektiği EKG ölçümlerini telefonunuzda bulunan sağlık uygulamasından görüntüleyebilir, ayrıca doktorunuza gönderebileceğiniz bir PDF dosyası oluşturabilirsiniz. Bu kadar basit.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu