Türkiye

Bülent Turan Kimdir?

Bülent Turan, siyasetçi ve hukukçu.17 Ocak 1975 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi.Babasının ismi Sadettin, annesinin ismi Sebahat hanımdır.

İlköğrenimini Lapseki 25 Eylül İlkokulunda, orta öğrenimini İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi‘nde yatılı olarak tamamladı.Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesinde tamamlayan Bülent Turan, Yüksek Lisans eğitimi için doğduğu şehir Çanakkale’ye gelerek Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü tamamladı.Lise ve üniversite yıllarında birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptı, öğrenci organizasyonlarında bulundu.

Daha sonra kendi ismini verdiği Turan Hukuk bürosunu açarak orada yöneticilik görevi yaptı.Bunun yanı sıra Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliğinde bulundu.Sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı.

Fotoğraf çekmeyi çok seven Bülent Turan, Türkiye’de ve Dünya’da gezmiş olduğu birçok yeri kendi objektifine yansıtarak fotoğraf çekip, daha sonra bu fotoğrafları hikayeleri ile birlikte “Bir Mola” ismini verdiği Foto-Kitapta toplamıştır.Ayrıca www.birmola.com isminde bir internet sitesi vardır. İyi düzeyde İngilizce bilen Turan,evli ve üç çocuk babasıdır.

Siyasi Kariyeri

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan yardımcılığı görevinin ardından, İki dönem İstanbul Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevi yaptı.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinden sonra 24. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili olan Bülent Turan, 24. TBMM döneminde Adalet Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği yaptı.AK Parti genel sekreter yardımcılığını yürüttü.25. ve 26. Dönemlerde ise Çanakkale Milletvekili Görevini üstlendi.26. Dönemde AK Parti Grup Başkan vekili seçildi.

Kaynak
tr.wikipedia.org/wiki/Bülent_Turanhaberler.com/bulent-turan/biyografisi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu