Tanıtım

Hassas Terazi Nedir? Kullanım Alanları ve Fiyatı

Hassas teraziler, çok küçük birimlerde ölçüm yapabilen tartım cihazlarıdır. Genel olarak çok düşük hassasiyetlerde tartım gerektiren sektörlerde kullanılır ve tercih edilir. Hassas terazi, 1 mg gibi çok düşük birimlerde tartım hassasiyetleri bulunmaktadır. En büyük özelliklerinden biri de budur. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte marka ve modele göre değişkenlik göstermekle birlikte dahili olarak otomatik kalibrasyon sistemi, Ethernet bağlantı noktaları, RS232 bağlantı noktaları gibi özellikler barındırmaktadır. Ayrıca yazıcı çıktısı almaya olanak sağlar. Yine opsiyonel olarak wifi bağlantı noktası mevcuttur.

Hassas teraziler laboratuvar ortamlarında tercih edilmektedir. Tıp, eczacılık, ilaç sanayi, kozmetik sanayi gibi yüksek hassasiyet gerektiren sektörlerde tercih edilmektedir.

Hassas Terazi Kullanım Alanları

Hassas teraziler, çok küçük birimlerde ölçüm yapabilmesinden dolayı genellikle hassas laboratuvarlarda tercih ediliyor. İlaç sanayisinden örnek verecek olursak, ilaç muhteviyatının çok küçük birimler olması nedeniyle miktarda en ufak bir sapma sorun yaratacaktır. Yani bir maddeden bir miligram eksik veya fazla olması o ilacın muhteviyatını tamamı ile değiştirecektir ve etkisini saptıracaktır. Bu sebeple her içeriğin net olarak eklenmesi gerekmektedir. Hassas teraziler de bu noktada devreye girmektedir.

Hassas Terazi Nedir

Hassas terazi marka ve model farklılığına göre yeni nesil hassas teraziler, karışım hazırlama konusunda olanak sağlamaktadır. Ayrıca her iklim koşulunda tartım yapabilmektedir.  Birçok hassas terazi modelinde de otomatik kalibrasyon sistemi bulunmaktadır. Bu da büyük avantaj sağlamaktadır. Yine gelişen teknoloji ile birlikte de bilgisayar bağlantısı gibi bağlantı teknolojileri de büyük avantajlar sağlamaktadır. Veri hafızası sayesinde geçmişe dönük tartım raporları da alınabilmektedir. Bu da rapor konusunda önemli bir artı olmaktadır. Ayrıca veri hafızasındaki verileri isterseniz USB bellek yardımıyla isterseniz haberleşme bağlantı noktaları ile taşıma olanağı sağlamaktadır.

Hassas Terazi Fiyatları

Hassas terazi fiyatları son dönemde üretim maliyetleri düşüşü ve teknolojik gelişmeler ile birlikte önemli ölçüde uygunluk göstermektedir. Hassas terazi fiyatlarına ve teknik bilgilerine http://www.baykon.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu