Sağlık

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

İbrahim Saraçoğlu, 1949 yılında Safranbolu’da doğmuştur.İlerleyen yaşamında Kimya Mühendisliği eğitimini tamamlayarak,1982 yılında yüksek lisans ve doktora için Avusturya Graz Teknik Üniversitesine gitmiş ve tamamlayarak 1983-1986 yıllarında Graz Teknik Üniversitesi Biyoteknik – Mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak çalışmıştır.

1987 – 1994 yılları arasında Karl Franzes Üniversitesinde, 1995-1999 yılları arasında ise Viyana Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapmıştır.Burada görev yaptığı zaman içinde Saraçoğlu’nun uluslararası yayınlanmış makale ve patentleri bulunmaktadır. Ayrıca 1987-1993 yıllarında AVL Araştırma Merkezinde Metabolit Sensörler konusunda yönetici ve araştırmacı olarak görev yapmıştır.

Türkiye’de LAB’lı deterjanlara geçişin öncülüğünü yapmıştır.2010 yılının mart ayında Ankara’da dünyanın 3. Büyük Tohum ve Gen Bankasının açılmasında ve yine aynı yılın haziran ayında Türkiye’nin ilk Resmi Tıbbi Bitkiler Araştırma Laboratuvarının açılmasında etkin görev almıştır. Bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkilerinin çalışma ve araştırmalarını 40 yılı aşkın bir süredir aralıksız sürdürmüş ve halen ileri Bitki Kimyası konularında Marmara üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde dersler vermektedir.

Saraçoğlu’nun geliştirdiği, koruyucu ve önleyici doğal kürler uluslararası yayınlanan birçok kitapta kaynak gösterilmekte ve kürleri hakkında yurt dışında bir çok üniversitede araştırmalar yapılmaktadır. Ve yine çok sayıda Resmi internet sitelerinde ve Tv programlarında Saraçoğlu’nun kürleri yayınlanmaktadır.

Değerli hocamız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Bitkisel Kürleri hakkında bilgi almak için; buradan resmi internet sitesini dolaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu