Şifalı Bitkiler

Keçiboynuzunun (Harnupun) Faydaları Nelerdir?

Keçiboynuzu karbonhidrat, yağlar, sodyum, A-C ve E vitamini açısından zengindir. Selenyum, potasyum, magnezyum başta olmak üzere bir çok element içerir. İçeriğinde bulunan gallik asit sayesinde astım, nefes darlığı, öksürük ve balgam sorunlarına son derece etkilidir. Gallik asit keçiboynuzundan başka neredeyse diğer bitkilerde hiç yoktur. Bu maddenin şifa değerini arttıran keçiboynuzundaki promoter maddelerdir. Alerjinin sebep olduğu nefes darlığı problemlerinde çok hızlı sonuç vermektedir.

A, B, B2, B3 vitaminleri, çinko içeriği sayesinde doğal güç ve besin kaynağıdır.Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde Yüksek Tansiyon, Kolesterol rahatsızlıklarında ve karaciğer, akciğer üzerinde çok yararlı etkileri bulunmaktadır. Kanı zehirli maddelerden arındırır. Akciğer kanseri olma riskini %90 azalttığı düşünülmektedir. İnsan vücuduna giren radyasyonun dışa atılımını hızlandırır. Anti-alerjik ve Anti-bakteriyel etkilerinden dolayı Mide şişkinliği, Bağırsak kurdu, Tenya, Solucan gibi rahatsızlıklardan da koruyan Doğal bir dopingdir.

Özellikle Erkeklerde sperm sayısının ve Testosteronhormonunun artışında önemli rol oynar. Birçok açıdan bakıldığı zaman keçiboynuzu diğer bitkilerin aksine her yaş grubuna hitap etmektedir.Bitkilerin çoğu şifa sağlarken vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamazlar. Ancak keçiboynuzu farklı yapıya sahiptir.Lokman hekiminde söylediği gibi.. “Burada bana ihtiyaç yok çünkü Harnup benden önce gelmiştir.” ifadesi bu muazzam gücü en iyi anlatan sözdür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu