Spor

Milli Yüzücümüz Emre Öztürk Kimdir?

Emre Öztürk, 8 Ocak 1993 Kocaeli’nin derince beldesinde dünyaya gelmiş ve 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur. Boyu 1,94 ağırlığı 90 kilogramdır. Okul yıllarında aşırı şekilde hiperaktif olan Emre Öztürk, kendisi gibi milli yüzücü olan eniştesi ve hocaları tarafından üstündeki fazla enerjisini atabilmesi ve yüzmeyi öğrenmesi amacı ile yüzme sporuna yönlendirilmiştir.

Milli Yüzücümüz Emre Öztürk KimdirEmre Öztürk,1998 yılında Kocaeli’de kulaç atmaya başlamış ve 2000 yılında lisanslı olarak  spor hayatına resmilik kazandırmıştır.Henüz yüzme sporuna merhaba diyeli 2 yıl gibi kısa bir süre olmasına rağmen başarılı sporcu 2002 yılında ilk Türkiye şampiyonluğunu almıştır.

2002 – 2015 yılları arasında tam 24 kez Türkiye şampiyonluğu , Avrupa 2 derece ve 3 balkan şampiyonluğu ile adını unutulmazlara yazdırmış ve yüzme sporunda bir efsane olarak kendini ispatlamıştır.  Yüzme yarışlarına gözleri uykulu girip şampiyon olmasından dolayı arkadaşları Emre’ye uykucu şirin lakabını takmışlardır. Asıl hedefinin 2016 olimpiyatları olduğunu söyleyen milli sporcumuz olimpiyatlar için umutlu olduğunu ve elinden gelen tüm mücadeleyi vereceğini ifade etmiştir.

Emre Öztürk Hakkında Bilinmeyenler

Okuduğu Kitaplar

Dan Brown, johannes Simmel, Peyami safa, Shane Gericke, Maxime Chattam.

Ne Tür Müzikler Dinler

Vale, Adele, jedi mind tricks, celinedion, Canfeza, Taladro, Atmosphere

Ne Tür Yemeklerden Hoşlanır

Çiğ köfte, Bursa kebabı ve Pideli köfte, Pişmiş köfte, Tavuklu Mantar, Musakka, Pilav

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu